W ostatnim odcinku naszego cyklu podcastów zapraszamy na rozmowę z panem docentem Andrzejem Gawreckim – konsultantem wojewódzkim, ekspertem w prowadzeniu terapii u pacjentów dorosłych z cukrzycą typu I, pasjonatem nowoczesnych technologii, wyrobów medycznych i sportu u osób z cukrzycą. Zagadnienia poruszone w trakcie wywiadu dotyczą kwestii kosztów i obowiązujących zasad refundacji terapii pompowej w leczeniu Cukrzycy Typu 1 a także idących za tym potencjalnych zagrożeń i ograniczeń. Ponadto gość podkastu opowie o bezpieczeństwie ciąży u pacjentek z tym schorzeniem a także prewencji powikłań.
--------
22:57
Rola terapii pompowej we wsparciu chorych i bliskich w życiu codziennym
Jednym z elementów kompleksowego leczenia na cukrzycę Typu 1 jest także zadbanie o kondycję psychiczną otoczenia i bliskich osób chorych. Wszechstronna pomoc rodzinom, dzieciom, młodzieży oraz dorosłym chorujących na to schorzenie to główny cel Fundacji dla Dzieci i Dorosłych z Cukrzycą. Gościem piątego odcinka naszego cyklu podcastów jest jej prezes - pani Dagmara Staniszewska. Ważnym aspektem rozmowy będzie także kwestia umożliwienia osobom chorym prowadzenia wygodnego, codziennego życia bez ciągłego rozmyślania o leczeniu, co umożliwia zastosowanie terapii pompowej.
--------
24:58
Edukacja terapeutyczna w leczeniu cukrzycy Typu 1
Opisywane w cyklu naszych podkastów użycie pompy insulinowej w leczeniu cukrzycy Typu 1 stanowi także istotny element edukacji terapeutycznej. O tym jaką to pełni rolę w powyższym aspekcie a także jakie przyjmuje formy opowie gość kolejnego odcinka: pani doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Beata Stepanow, która od prawie 20 lat edukuje osoby z cukrzycą i ich rodziny oraz środowiska społeczno-zawodowe, zawodowo – dyrektor Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej w Kleczewie. Poruszymy także kwestie nowych technologii w idei „patient empowerment” .
--------
28:35
Cukrzyca Typu 1 a zdrowie psychiczne
Trzeci odcinek cyklu podcastów dotyczących cukrzycy Typu 1 będzie dotyczył kwestii zdrowia psychicznego. Wraz z gościem - panią magister Malwiną Musiał-Paździor, specjalistą psychoterapii i psychologii klinicznej chorób wewnętrznych w Klinice Pediatrii Diabetologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak to schorzenie wpływa na kondycję psychiczną pacjentów. Kolejnym poruszonym zagadnieniem będzie problematyka żywienia osób zmagających się lub żyjących z cukrzycą Typu 1 a także znaczenia terapii pompowej w zmniejszaniu restrykcji żywieniowych.
--------
24:14
Codzienność w leczeniu cukrzycy Typu 1 i w terapii pompowej
Kolejny odcinek naszego cyklu podkastów dotyka najbardziej przyziemnych i dla wielu najważniejszych aspektów stosowania terapii pompowej w leczeniu cukrzycy Typu 1 - życia codziennego, wygody
i samoświadomości chorych na temat schorzenia z którym funkcjonują każdego dnia. Opowie o tym pani Julia Królicka – studentka II roku psychologii na Uniwersytecie Ignatianum, Kraków, chorująca na cukrzycę Typu 1 od piątego roku życia.
O Życie z cukrzycą Typu 1 - zdrowo, optymalnie i wygodnie!
Cukrzyca Typu 1 - dotyka ponad 200 tysięcy chorych w Polsce. To osoby w różnym wieku, dla których każdy dzień stanowi wyzwanie poradzenia sobie z tym nieuleczalnym schorzeniem. Świat medycyny dostarcza im wielu różnorakich rozwiązań, różniących się jednak znacząco wygodą stosowania, jakością oraz skuteczności leczenia. Jednym ze znaczących czynników są także koszty danej terapii. W cyklu podkastów - rozmów z ekspertami z zakresu medycyny omówimy specyfikę i zalety jednej z najczęściej rekomendowanych form leczenia cukrzycy Typu 1: stosowania zaawansowanej hybrydowej pętli zamkniętej w postaci pompy insulinowej zintegrowanej z systemem Ciągłego Monitorowania Glukozy. Poruszymy także społeczny aspekt powyższego a także opowiemy o jego użyciu w codziennym funkcjonowaniu osób chorych.
Słuchaj Życie z cukrzycą Typu 1 - zdrowo, optymalnie i wygodnie!, On Purpose with Jay Shetty i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl