Powered by RND

Radio Techno – Słuchaj 879 stacji radiowych Techno online

Najlepsze stacje radiowe online z muzyką techno

Scena muzyczna prezentująca techno jest obcna praktycznie na całym świecie. Kluby z techno możemy odwiedzić w Berlinie, Londynie, Madrycie, Singapurze, Brasilii czy na Ibizie. Ale również pod gołym niebem organizowane są festiwale i imprezy dla fanów techno, którzy mogą przez wiele dni tańczyć na parkiecie. Nature One, Rave czy Street Parade to tylko nieliczne ich przykłady.

Początki rozkręcania się "maszyny" imprezowej…

Pionierom muzyki techno pewnie nigdy nie przyszło na myśl, jak zaczynali tworzyć, że któregoś dnia w centrum Berlina spotka się ponad 1,5 miliona ludzi na Love Paradzie i będzie razem imprezować. Ważnym punktem odniesienia jest zdecydowanie niemiecki zespół Kraftwerk, który uchodzi za założyciela tzw. electropopu. Ich utwory inspirowały DJów i producentów na całym świecie. Członkowie zespołu byli nie tylko muzykami, ale również wynalazcami i masterkowiczami, którzy poszerzali powstające w tamtym okresie techniczne możliwości. DJ Afrika Bambataa był natomiast pierwszy, który ze swoim hitem zatytułowanym “Planet Rock” użył dźwięków Kraftwerku na parkiecie. To w następstwie wywołało kreatywną burzę i doprowadziło do powstania detroit techno przez artystów takich jak: Juan Atkins, Derrick May czy Kevin Saunderson, a acid house stał się prawdziwym trendem muzycznym m.in. w Niemczech. Jednakże obecnie wymienione nurty muzyczne występują najczęściej pod zbiorową nazwą: techno.

W dzisiejszych czasach możemy rozróżnić niemalże niezliczoną grupę stylów muzycznych występujących pod coraz to ciekawszymi nazwami: od minimal przez tech-house po trance aż do hands up czy jumpstyle. Jednak wszystkie te style mają wspólny mianownik: dobrze się bawić w ich rytmach na parkiecie. Ludzie sięgają po kawałki muzyczne rave miksowane przez DJ z całego świata, aby zapominają o swoich zmartwieniach dnia codziennego. I nie ma dla nich znaczenia, czy rave puszczany jest w starej hali targowej, na ulicy czy w klubie.

Przy założeniu, że pierwszym domem muzyki techno jest parkiet i dobra zabawa, to drugim jest zdecydowanie radio online. Istnieje wiele internetowych radiów ze wszystkich zakątków świata, które nadają kawałki techno grane przez najlepszych DJów i wybrane Playlisty, zapewniające dobrą atmosferę!