Powered by RND
PodcastyZdrowie i FitnessZwierciadło Podcasty
Słuchaj Zwierciadło Podcasty w aplikacji
Słuchaj Zwierciadło Podcasty w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Zwierciadło Podcasty

Podcast Zwierciadło Podcasty
Zwierciadło
„Zwierciadło Podcasty” to rozmowy o psychologii, kulturze, wychowaniu, podróżach i dobrym życiu. Naszymi gośćmi są znani eksperci, badacze oraz ludzie zaangażow...

Dostępne odcinki

5 z 208
  • „Płaczę, jak tęsknię za młodą". Piotr Stramowski zrzuca maskę twardziela | „Bliski kadr”, odc. 5
    - Mam dużo skrajności w sobie. Zawsze tak miałem: od sasa do lasa. Potrafię być romantyczny, naprawić kran, ale czasem nie potrafię wyczuć, kiedy mogę przytulić - mówi Piotr Stramowski w rozmowie z Beatą Biały w podcaście „Bliski kadr". Czy jest mężczyzną w kryzysie i jak reaguje na hejterskie komentarze w sieci? Szorstki, zdecydowany, wojowniczy. Wytatuowany twardziel z irokezem i ciałem wyrzeźbionym na siłowni. Niemal z dnia na dzień zdobył popularność rolą policjanta w „Pitbullu”. Potem kolejne role tylko wzmocniły wizerunek twardziela. Ale czy niepokonany macho to nie jest tylko fasada, za którą kryje się wrażliwość, czułość, ciepło. Oto Piotr Stramowski – twardziel, a może… współczesny rycerz z sercem na dłoni? Rozmowa z Piotrem Stramowskim to także nawiązanie do książki Beaty Biały „Męskie gadanie". Ta publikacja to zbiór 16 wyjątkowych rozmów z mężczyznami o emocjach, męskości, kobietach, ojcostwie, przyjaźni, depresji, nałogach i wszystkim, o czym mężczyźni rozmawiają (i nie rozmawiają).    
    --------  
    59:26
  • „Masturbują się w pracy, żeby się nakręcić”. Prof. Zbigniew Izdebski o korpo-seksie | „zaTASKowani”, odc. 14
    „Mogą stworzyć całą topografię miejsc w pracy, gdzie ludzie umawiają się na seks” - mówi prof. Zbigniew Izdebski w 14. odcinku podcastu „zaTASKowani”. Jak praca wpływa na życie intymne i czy napięcie seksualne nie myli nam się ze stresem? „Ciężka praca umysłowa w ogóle nie jest seksowna” - jak pisał Michel Houllebecq. Coroczne badania prof. Zbigniewa Izdebskiego nad seksualnością Polaków to potwierdzają: jesteśmy przepracowani i zestresowani, co powoduje, że już najmłodsze pokolenia, które do tej pory w badaniach wypadały najlepiej, czerpią najmniej satysfakcji z seksu. - Zaciera się różnica między życiem erotycznym studentów a ich rodziców - wyjaśnia seksuolog. Wynika to m.in. z tego, że wielu młodych ludzi już w trakcie studiów zaczyna pracować, to z miejscem, gdzie zarabiają bardziej się identyfikują niż z uczelnią, a wszystko odbywa się kosztem życia towarzyskiego. Umawianie się na seks w pracy jest powszechne A jak praca wpływa na libido? Wygląda na to, że zawłaszcza także ten obszar naszego życia. - Umawianie się na seks w pracy jest powszechne. Rozmawiam z pacjentami i mogę dosłownie stworzyć całą topografię w firmach, gdzie ludzie umawiają się na seks albo wynajmują mieszkania blisko pracy, żeby wyskoczyć w czasie przerwy - mówi ekspert. - Funkcjonuje w wielu fimach instytucja tzw. office wife - dodaje Marcin Bobowicz. Związek to small biznes Czy w takiej rzeczywistości zawodowej jest miejsca na związki uczuciowe poza pracą i jak one wyglądają? Rozmawiamy o tym w 14. odcinku podcastu podcastu „zaTASKowani” z seksuologiem prof. Zbigniew Izdebski i naszym komentatorem rzeczywistości pracowej, wieloletnim pracownikiem branży technologicznej Marcinem Bobowiczem. Jingiel do podcastu stworzył DJ Bulb, mistrz świata DMC (Disco Mix Club) 2022 oraz wicemistrz świata w scratchowaniu w konkursie DJ-skim IDA World. Bo w tym cyklu – przy okazji rozmów o pracy – promujemy sztukę. We wszystkich jej przejawach.
    --------  
    51:42
  • „1/3 Polek na wysokich stanowiskach ma problem z alkoholem". Czemu picie „pań" jest bagatelizowane?
    „Alkoholizm kobiety skazuje ją na izolację" – mówi socjolożka, Katarzyna Krzywicka-Zdunek w podcaście Karoliny Morelowskiej-Siluk. Dlaczego w badaniach alkoholicy to „mężczyźni", a alkoholiczki to „panie" i czy kobieta jest jak saper i może pomylić się tylko raz? W najnowszym odcinku podcastu magazynu Zwierciadło rozmawiamy z Katarzyną Krzywicką-Zdunek o alkoholizmie kobiet w Polsce. Czy rzeczywiście problem ten wygląda inaczej niż u mężczyzn? Rozmowa nawiązuje do filmu „The Outrun” – przejmującej ekranizacji bestsellerowej powieści Amy Liptrot. Kobieta jak saper – myli się raz Społeczne normy i stereotypy sprawiają, że uzależnione kobiety są często stygmatyzowane bardziej niż mężczyźni. Jak pokazują badania, alkoholizm kobiety często skazuje ją na izolację – zarówno społeczną, jak i emocjonalną. Kobieta jest jak saper – myli się raz, nie dajemy jej drugiej szansy. - Jak wynika z badań aż 1/3 z nich zajmuje wysokie stanowiska. Udało im się wspiąć tam, gdzie dominują mężczyźni – zauważa Krzywicka-Zdunek. Z presją i samotnością radzą sobie poprzez alkohol, ale piją w ukryciu, nie na imprezach firmowych. Dlaczego kobiety piją? - Kobiety raczej piją z powodu emocji, presji, poczucia winy czy lęku – mówi ekspertka, wskazując, że częściej sięgają po alkohol jako sposób radzenia sobie z napięciem emocjonalnym i stresem. Jednocześnie, ich uzależnienie rozwija się szybciej, co jeszcze bardziej utrudnia wychodzenie z nałogu. Rzadziej otrzymują wsparcie w walce z uzależnieniem, a ich problemy są często bagatelizowane lub tabuizowane. Rozmowa nawiązuje do filmu „The Outrun” w reżyserii Nory Fingscheidt, z wybitną rolą Saoirse Ronan. To opowieść o młodej kobiecie, która po latach zmagań z alkoholizmem wraca na rodzinne Orkady, by odzyskać równowagę i znaleźć drogę do wyzdrowienia. Rona, bohaterka filmu, symbolizuje wiele kobiet, które zmagają się z uzależnieniem w ciszy, odrzuceniu i poczuciu winy. Film nie tylko przedstawia realia życia z uzależnieniem, ale także ukazuje drogę do wyzdrowienia jako proces pełen wyzwań, ale i nadziei. Partnerem tego odcinka jest dystrybutor filmu „The Outrun”, który pojawi się w polskich kinach 10 stycznia. To przejmujące studium alkoholizmu i wyzwań, z jakimi mierzą się kobiety na drodze do wyzdrowienia.
    --------  
    35:58
  • „Nie jesteśmy tylko wiekiem i urodą". Joanna Brodzik i Marta Iwanowska Polkowska o dojrzałości
    „Wiek nas definiuje, ale jako suma naszych doświadczeń. I na pohybel dietetykom: wiek to kalorie i energia z nich płynąca” – mówi Joanna Brodzik w pierwszym odcinku podcastu „Pomyśl o sobie i działaj!”. Pamiętajmy, że nie jesteśmy tylko wiekiem. „Nie jesteśmy tylko urodą, nie jesteśmy tylko matkami i żonami” – dopowiada psycholożka Marta Iwanowska-Polkowska. Pełny odcinek do obejrzenia tu: https://spotifycreators-web.app.link/e/RcgEhB50bPb
    --------  
    1:17
  • „Masz milion, najpiękniejszego partnera i ciemność w sobie”. Łukasz Orbitowski i Mira Marcinów o depresji sukcesu | „zaTASKowani”, odc. 13
    „Miałam obsesję tego, że muszę zarabiać. Chciałam być wolna jako babcia klozetowa” - mówi dr Mira Marcinów w 13. odcinku podcastu „zaTASKowani”, w którym z filozofką i pisarzem, Łukaszem Orbitowskim rozmawiamy o depresji sukcesu. Czy łączenie szczęścia z pracą jest podejrzane? Poczucie szczęścia Polek i Polaków w miejscu pracy spada – jak wynika z nowego raportu agencji rekrutacyjnej No Fluff Jobs. W 2024 roku poziom szczęścia wyniósł 5,8/10 i zmalał o jeden punkt w porównaniu z zeszłym rokiem. Wszyscy chcą naszego szczęścia Dla filozofki dr Miry Marcinów łączenie jednego z drugim może jednak być ryzykowne. - Wiele słyszymy takich narracji, że w tej pracy odnajdziesz szczęście. One nie powstają dlatego, że pracodawcy chcą mieć szczęśliwych pracowników, tylko chcą mieć efektywnych pracowników, a szczęśliwi ludzie są bardziej efektywni. W tym sensie jest to mocno podejrzane, że wszyscy chcą naszego szczęścia - mówi. Sukces równa się większy wstyd? - Jak masz milion dolarów i najpiękniejszego partnera i dalej masz w sobie ten rodzaj ciemności, to jest ten rodzaj wstydu, że oto mam wszystko, a jednak cierpię, jestem niewdzięcznikiem. To komu się poskarżę? - dodaje. Co robi z nami sukces i na czym polega tzw. depresja sukcesu? Rozmawiamy o tym w 13. odcinku podcastu „zaTASKowani” w gronie trojga absolwentów filozofii: pisarza, Łukasza Orbitowskiego oraz pisarki i popularyzatorki nauki, dr Miry Marcinów. Zapraszam na 13. odcinek podcastu „zaTASKowani”. Jingiel do podcastu stworzył DJ Bulb, mistrz świata DMC (Disco Mix Club) 2022 oraz wicemistrz świata w scratchowaniu w konkursie DJ-skim IDA World. Bo w tym cyklu – przy okazji rozmów o pracy – promujemy sztukę. We wszystkich jej przejawach.
    --------  
    32:39

Więcej Zdrowie i Fitness podcastów

O Zwierciadło Podcasty

„Zwierciadło Podcasty” to rozmowy o psychologii, kulturze, wychowaniu, podróżach i dobrym życiu. Naszymi gośćmi są znani eksperci, badacze oraz ludzie zaangażowani w promocję aktualnej i sprawdzonej wiedzy ze wszystkich tych dziedzin.
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Zwierciadło Podcasty, banał i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.2.0 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 1/16/2025 - 8:13:51 AM