Od 1 lipca 2026 roku egzamin na doradcę podatkowego zmienia się całkowicie. Nowy system e-Doradca, wyższe opłaty, koniec z jawną bazą pytań, egzamin pisemny na komputerze zamiast odręcznego pisania – to tylko niektóre ze zmian wprowadzonych nowelizacją.
Adam Bartosiewicz w rozmowie z Radomirem Szarańcem, doradcą podatkowym zaangażowanym w prace nad nowelizacją, omawia najważniejsze kwestie: jak będzie wyglądać nowa formuła egzaminu, ile wyniosą opłaty, kto jeszcze zdąży zdać na starych zasadach, co z absolwentami studiów zwalniających z części pisemnej i kiedy realnie można spodziewać się pierwszych egzaminów według nowych zasad.
Jeśli planujesz zdawać egzamin na doradcę podatkowego – to materiał obowiązkowy.
Jeśli zajmujesz się zawodowo podatkami – w szczególności prowadzisz biuro rachunkowe lub jesteś doradcą podatkowym – dołącz do Klubu Dzień Dobry Podatki: https://dziendobrypodatki.pl/klub/
Strona Podcastu: https://dziendobrypodatki.pl/