Dlaczego dzieci uczą się rzeczy, których nigdy nie użyją, a nie uczą się tego, co potrzebne im do życia? Czemu nadal każemy im siedzieć w ławkach przez 6 godzin dziennie, zamiast pozwolić doświadczać? I dlaczego szkoła, zamiast rozwijać naturalną ciekawość, często ją tłumi?Edukacja, jaką znamy, nie nadąża za współczesnym światem. Zmieniło się wszystko: rynek pracy, technologie, potrzeby dzieci i rodzin. Ale system oświaty wciąż działa według schematów z ubiegłego wieku. Czy tak musi być? Czy szkoła może wyglądać inaczej?Gościnią Olgi Kozierowskiej w tym odcinku podcastu jest Ela Legoń – innowatorka, która odczarowuje edukację, tworząc przestrzenie, w których dzieci i dorośli uczą się przez doświadczanie. Twórczyni Naukowych Placów Zabaw – miejsc, które łączą edukację z ruchem, zabawą i przyrodą. Zainstalowała ich już kilka tysięcy – w Polsce i za granicą. Prezeska SKLODO i hostka podcastu „Edukacja bez absurdu”.
--------
29:04
Jolanta Kwaśniewska - Pierwsza dama sprawczości
Kobieta, która nie tylko zbudowała instytucję Pierwszej Damy w Polsce, ale nadała działalności charytatywnej w naszym kraju nowy wymiar. Jej motto? „Więcej pary w koła, mniej w gwizdek” – i tak właśnie działa od lat. Gdzie problem, tam ona – z konkretnym wsparciem, rozwiązaniem, gotowością do działania. Od 1996 roku prowadzi Fundację „Porozumienie Bez Barier”, która odpowiada na najważniejsze potrzeby społeczne, budując realne wsparcie dla osób w potrzebie. W rankingach wskazywana jako pierwsza dama, która najlepiej wypełniała swoją rolę – nie tylko reprezentacyjną, ale także społeczną. Wraz z Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim wprowadziła Polskę do Unii Europejskiej. W rozmowie z Olgą Kozierowską opowiada o kluczowych wyzwaniach społecznych i o tym, jak łączyć ludzi i budować mosty, aby pokonać to, co wydaje się być nie do pokonania.
--------
43:37
Jak działa siostrzeństwo w pracy?
Czy sposób, w jaki się ubierasz, może wpływać na Twoją karierę i pewność siebie? Czy modowe wybory to kwestia intuicji, czy świadomej strategii? Jak budować autentyczny wizerunek, który wspiera Twój rozwój zawodowy? I wreszcie – czym jest siostrzeństwo w biznesie i czy wzajemne wsparcie może stać się kluczowym elementem sukcesu? W najnowszym odcinku podcastu Sukces Pisany Szminką Olga Kozierowska rozmawia ze swoimi gościniami o tym, jak:moda, biznes i autentyczność mogą łączyć się w jeden spójny obraz,kobiety mogą wspierać się nawzajem w pracy, budując zgrane zespoły oparte na zaufaniu i szczerych relacjach,świadome podejście do ubioru może stać się narzędziem budowania marki osobistej i wpływać na nasze relacje zawodowe.To rozmowa dla tych, którzy chcą świadomie kształtować swój wizerunek, wykorzystywać siłę autentyczności i budować otoczenie, w którym wsparcie i współpraca prowadzą do sukcesu.Posłuchaj i sprawdź, jak decyzje, które podejmujesz codziennie mogą zmieniać Twoją zawodową rzeczywistość. Gościniami podcastu Agnieszka Pruchnik, brand Director marki Answear.LAB, Sylwia Jaskulska - Główna Projektantka marki Answear.LAB oraz Sylwia Antoszkiewicz - coach, mentorka i edukatorka stylu.
--------
42:07
Osoby LGBT+ na rynku pracy. Czy mogą być sobą w pracy?
Według badania badanie Deloitte 2023 LGBT+ Inclusion @ Work 46% przedstawicieli społeczności LGBT+ w Polsce boi się ujawnienia swojej orientacji w miejscu pracy z obawy przed odmiennym traktowaniem. Jedynie 4 na 10 polskich pracowników LGBT+, którzy doświadczyli w miejscu pracy zachowań wykluczających, zdecydowało się powiedzieć o tym głośno.Ten odcinek dedykujemy otwartości i tolerancji. Promując podarowanie każdemu komfortu bycia sobą w pracy. Ukrywanie swojej tożsamości jest bowiem niszczące – chyba możemy sobie to wszyscy wyobrazić. Co w tym zakresie robi rynek pracy, firmy i państwo?Olga Kozierowska w najnowszym odcinku Sukcesu Pisanego Szminka rozmawiała z Mają Zabawską, liderką zespołu ds. rozwiązań dla pracodawców i liderką obszaru Diversity, Equity & Inclusion dla Deloitte Polska oraz Bartkiem Godlewskim z Rainbow Network Chair w NatWest Group w Polsce.
--------
19:20
Inkluzywna rekrutacja krok po kroku
Inkluzywność w procesie rekrutacji zaczyna się od ogłoszenia o pracę. Czy na pewno posługujesz się w nim językiem włączającym? Czy nieuświadomione uprzedzenia sabotują procesy rekrutacyjne w Twojej organizacji? Jakie kompetencje powinni posiadać rekruterzy dbający o różnorodność? Jak powinny wyglądać inkluzywne ścieżki awansu? W tym odcinku Olga Kozierowska wraz z liderkami Klubu DEI Champions rozkłada proces zatrudniania na czynniki pierwsze i podpowiada, jak krok po kroku budować włączające ścieżki rekrutacyjne i awansowe.Gościnami tego odcinka były: Marika Hartwich, szefowa People & Capabilities na Europę Centralną w Mastercard Europe oraz Natalia Gozdowska, Business Development Director, Altkom Akademia.
Mówimy o biznesie z duszą, technologiach z kobiecą twarzą i działaniach z obszaru diversity & inclusion. Pokazujemy trendy i wysyłamy stereotypy do lamusa. Redaktorka i prowadząca Olga Kordys Kozierowska - dziennikarka biznesowa z ponad 12-letnim doświadczeniem radiowym i telewizyjnym. Założycielka pierwszej w Polsce organizacji promującej przedsiębiorczość kobiet i równość w biznesie.
Słuchaj Sukces Pisany Szminką - Olga Kozierowska, Inwestomat - oszczędzanie, inwestowanie, wolność finansowa i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl