Powered by RND
PodcastyEdukacjaZ pasją o mocnych stronach

Z pasją o mocnych stronach

Dominik Juszczyk
Z pasją o mocnych stronach
Najnowszy odcinek

Dostępne odcinki

5 z 263
  • #262 Narzędzia do pracy z grupami – o liberating structures z Michałem Tarnowskim
    Facylitatorzy i facylitatorki, pracując z grupą, przede wszystkim słuchają, analizują i obserwują. Na bieżąco decydują, jak reagować na to, co zrozumieją z danej sytuacji. Wszystkie te działania pomagają grupom przejść przez dany proces. Jest to znacznie łatwiejsze, gdy oprócz wspomnianych umiejętności dysponują zestawem narzędzi. Mój gość, Michał Tarnowski, podzielił się w naszej rozmowie znakomitym narzędziem, a właściwie zestawem narzędzi, które nazywa się “Liberating Structures”. Świetnie opowiedział o licznych przykładach wykorzystania różnych struktur ułatwiających pracę z grupami. I jeśli myślisz, że tylko facylitatorzy i facylitatorki skorzystają z tych narzędzi, to jesteś w błędzie! Każda osoba pracująca z grupami zyska, poznając te struktury – nauczyciele i nauczycielki, liderzy i liderki, organizatorzy spotkań społeczności, meetupów oraz wszystkie inne osoby, których zadaniem jest przepracowanie czegoś z grupą. Zapraszam do posłuchania naszej rozmowy i przede wszystkim do przetestowania Liberating Structures! Gość Michał Tarnowski – Scrum Master w firmie Ørsted, specjalizującej się w budowie farm wiatrowych na morzu. Prowadzi szkolenie „Zaangażowany zespół, efektywne spotkania”. Organizuje meetupy Liberating Structures Kraków. Intencjonalny newsletter Co tydzień wysyłam list, w którym zapraszam do rozmowy i zadania sobie ważnych pytań. Linki Streszczenie Dominik: Liberating Structures to propozycja zmiany do pracy z grupą, narzędzia, które pomagają budować ramy i jednocześnie uwalniają do […] The post #262 Narzędzia do pracy z grupami – o liberating structures z Michałem Tarnowskim appeared first on Near-Perfect Performance.
    --------  
    1:01:30
  • #261 Tło na życie – rozmowa o neuroarchitekturze z Sylwią Szcześniak
    Czym jest neuroarchitektura i jak wpływa na nasze codzienne życie? W tym odcinku rozmawiam z Sylwią Szcześniak – architektką wnętrz i współzałożycielką platformy „Wnętrze to sztuka”. Rozmawiamy o tym, jak przestrzeń, w której żyjemy, wpływa na nasze samopoczucie, produktywność i zdrowie psychiczne. To rozmowa pełna konkretów, przykładów i praktycznych wskazówek – podaję przykłady z moich doświadczeń z urządzaniem mieszkań. Dowiesz się, jak zadbać o tło dla swojego życia. Zapraszam do słuchania! Gościni Sylwia Szcześniak – Założycielka pracowni architektury Mariposa Interiors; autorka konceptu Wnętrze To Sztuka. 💬 Kilka myśli z rozmowy — 🔍 Linki i inspiracje z odcinka — ✍️ Notatki do refleksji — Jeśli rozmowa Cię zainspirowała, podziel się odcinkiem z kimś, kto urządza swoją przestrzeń.A może… z projektantem wnętrz, który jeszcze nie zna pojęcia neuroarchitektury? Światło: Kluczowy Element Wpływający na Nasze Samopoczucie Znaczenie Światła NaturalnegoSylwia podkreśla, że światło naturalne ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Przykładem jest jej przeprowadzka do Hiszpanii, gdzie zauważyła, że większa ilość światła dziennego wpływa na jej energię i nastrój. Badania pokazują, że dostęp do naturalnego światła poprawia efektywność, koncentrację i motywację. W krajach takich jak Norwegia, gdzie dostęp do światła jest ograniczony, odsetek osób z depresją jest znacznie wyższy. Rekomendacje dotyczące OświetleniaUnikaj […] The post #261 Tło na życie – rozmowa o neuroarchitekturze z Sylwią Szcześniak appeared first on Near-Perfect Performance.
    --------  
    1:04:17
  • #260 Czym jest dobre życie? – rozmowa z Olgą Kamińską.
    Czym jest dobre życie? Według autorów książki „Dobre życie”, opartej na wnioskach z jednego z najdłuższych badań nad… dobrym życiem, odpowiedź jest prosta: „Dobre relacje czynią nas zdrowszymi i szczęśliwszymi. Kropka.” Z Olgą Kamińską rozmawiamy o tym, czym są zdrowe relacje i jak o nie dbać. Czerpiemy z wniosków książek, badań naukowych oraz własnych doświadczeń. Zapraszam do słuchania i wspólnej rozmowy o tym, czym jest dobre życie. Gościni Olga Kamińska – neuropsycholożka, wykładowczyni na SWPS, popularyzatorka nauki, autorka „#LOVE. Jak kochać w XXI wieku”. Stara się poszerzać wiedzę z zakresu relacji i emocji, łącząc wyniki badań naukowych z praktyką. Prowadzi podcast „#LOVE. Miłość w XXI wieku”, w którym porusza tematy związane z bliskimi związkami, emocjami i ich wpływem na nasze życie. Pasjonatka natury, miłośniczka neuronauki i ewolucyjnych mechanizmów miłości. Intencjonalny newsletter Co tydzień wysyłam list, w którym zapraszam do rozmowy i zadania sobie ważnych pytań. Linki Streszczenie Dominik: Od Wydawnictwa Znak dostałem książkę „Dobre życie” oraz możliwość porozmawiania z Olgą Kamińską. Zaskoczyło mnie, jak praktyczna jest to książka. Jest wiele rzeczy, które chcę testować w relacjach, jakie mam w swoim życiu. Myślę, że nie będzie dużym spoilerem, jeśli powiemy, że „Dobre życie” opowiada o badaniu harvardzkim – jednym z najdłuższych […] The post #260 Czym jest dobre życie? – rozmowa z Olgą Kamińską. appeared first on Near-Perfect Performance.
    --------  
    57:39
  • #259 Czy każdy produkt ma osobę, która się nim opiekuje? Rozmowa z Natalią Cholewą.
    Każdy i każda z nas styka się z produktami. I każdy produkt jest w jakiś sposób zaprojektowany. Kto to robi i na czym polega ta rola? O różnicy w pracy właściciela produktu (Product Owner), menedżera produktu (Product Manager) oraz kierownika projektu (Project Manager) rozmawiam z Natalią Cholewą. Ciekawie było usłyszeć o jasnych stronach tej pracy, ale też o wyzwaniach. Natalia wspiera właścicieli produktów. Otwarcie rozmawialiśmy o tym jak to jest pracować nad produktem. Zapraszam do słuchania i rozmowy! Gościni Natalia Cholewa – mama, żona, córka, przyjaciółka, zawodowo jest produktowcem.Top 5: Osiąganie, Ukierunkowanie, Dyscyplina, Bezstronność, BliskośćInstagram Intencjonalny newsletter Co tydzień wysyłam list, w którym zapraszam do rozmowy i zadania sobie ważnych pytań. Linki Streszczenie Kim jest Product Owner? Dominik: Zacznijmy od podstaw – jak myślisz o poszczególnych rolach? Natalia: W Polsce są one trochę wypaczone. W ogłoszeniach o pracę zamiennie stosuje się nazwy Product Owner, Analityk Biznesowy, a nawet Product Manager. Wszystkie te role zajmują się zaspokajaniem potrzeb biznesowych, jakkolwiek by one nie były zdefiniowane. Analityk Biznesowy jest bliżej zespołu niż Product Owner – jeśli obie te role funkcjonują w firmie. Product Owner decyduje o kierunkach rozwoju produktu. Product Manager to osoba, która stawia rozwój produktu na pierwszym miejscu – wyznacza […] The post #259 Czy każdy produkt ma osobę, która się nim opiekuje? Rozmowa z Natalią Cholewą. appeared first on Near-Perfect Performance.
    --------  
    57:59
  • #258 Czy pracuje z Tobą osoba młodsza lub starsza od Ciebie o kilkanaście lat? – Wielopokoleniowe zespoły
    Czy w Twoim zespole lub ogólniej w pracy wszystkie osoby są w podobnym wieku? Jeżeli tak, to powoli jesteś w mniejszości. Coraz częściej słyszę historie osób, które w praktyce uczą się pracować z osobami starszymi lub młodszymi od nich o 10 i więcej lat. Niektóre rzeczy są oczywiste, a inne powodują dużo frustracji i nieporozumień. Szukałem materiałów o tym jak pracować w takich zespołach i nie znalazłem. Dlatego postanowiłem o tym nagrać odcinek. W odcinku usłyszycie też głos Agnieszki i Malwiny, które opowiadają o swoich doświadczeniach pracy w takich zespołach. A jakie są Wasze doświadczenia? Zapraszam do rozmowy! Intencjonalny newsletter Co tydzień wysyłam list, w którym zapraszam do rozmowy i zadania sobie ważnych pytań. Streszczenie W dzisiejszym świecie biznesu różnorodność w zespołach staje się coraz bardziej istotnym tematem. Mówimy o inkluzyjności i różnorodności kulturowej, ale rzadziej zwracamy uwagę na aspekt wieku. Odkładałem nagrywanie tego podcastu, ponieważ chciałem poszukać badań na ten temat, ale nie znalazłem takich, które byłyby ukierunkowane na to, jak sobie z tym radzić. Postanowiłem więc, że ten odcinek będzie okazją do podzielenia się moimi doświadczeniami. Wielopokoleniowe zespoły to takie, w których pracownicy reprezentują różne pokolenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z osobami z pokolenia baby boomers, pokolenia X, […] The post #258 Czy pracuje z Tobą osoba młodsza lub starsza od Ciebie o kilkanaście lat? – Wielopokoleniowe zespoły appeared first on Near-Perfect Performance.
    --------  
    44:26

Więcej Edukacja podcastów

O Z pasją o mocnych stronach

Osiągaj Twoje cele dzięki swoim talentom
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Z pasją o mocnych stronach, Wojsiat Ogólnie w newonce i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.16.2 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 5/1/2025 - 9:44:31 AM