"Państwo Tuska i Kacprzyka to państwo niesamowitej pogardy wobec obywateli. Jak można mówić ludziom, że brakuje pieniędzy w służbie zdrowia? Jak można wydłużać kolejki, stwierdzić, że nie będzie możliwości obsłużenia pewnych procedur medycznych, a w tym samym czasie pozwolić kaście faraonów z Platformy Obywatelskiej po prostu doić państwo?" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM były premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób odniósł się do afery wokół Dawida Kacprzyka. Lekarz w trakcie specjalizacji i działacz Koalicji Obywatelskiej miał zarobić w ubiegłym roku 1,6 mln zł.