Powered by RND
PodcastyBiznesImpact The Future - Artur Racicki

Impact The Future - Artur Racicki

Artur Racicki
Impact The Future - Artur Racicki
Najnowszy odcinek

Dostępne odcinki

5 z 41
  • #40 Z kokpitu w stronę kosmosu. Ambicje 19-letniego pilota - Mikołaj Błaszczyk
    Podczas gdy Sławosz Uznański-Wiśniewski realizuje właśnie swoją misję na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, my rozmawiamy z kimś, kto być może za kilka lat pójdzie w jego ślady – albo zbuduje coś, co tam poleci.W najnowszym odcinku Impact The Future moim gościem jest Mikołaj Błaszczyk – 19-letni student Politechniki Warszawskiej, stypendysta Rafał Brzoska Foundation, pilot, konstruktor sond atmosferycznych i pasjonat kosmosu.Jako nastolatek samodzielnie sterował samolotem. Dziś buduje instrumenty badawcze, przygotowuje się do licencji ATPL i... ma za sobą lot z przeciążeniem 6,5G. Dla porównania – Sławosz Uznański lecąc na ISS przeżył 8G. Ale nie da się tego porównać 1:1.W rozmowie poruszamy:Jak wygląda droga od szkolnego planetarium do realnych badań i projektowania sondCzym różni się lotnictwo akrobacyjne od komercyjnego – i gdzie potrzebna jest większa odporność psychicznaDlaczego 20000 pytań w banku ATPL to nie teoria, a codzienna praktykaJak stypendium RBF pozwala młodym ludziom przyspieszyć o lata w kierunku wielkich celówI dlaczego choć mógłby marzyć o odległym kosmosie, Mikołaja bardziej pociąga kabina komercyjnego samolotu oraz perspektywa pracy jako instruktor lotniczy lub inżynier lotniczy bądź kosmiczny.To historia o pasji, dyscyplinie i sile konsekwencji.Jeśli wierzysz, że warto promować takie historie – udostępnij, zasubskrybuj i daj znać, co Cię poruszyło.Partner podcastu:Rafał Brzoska FoundationFundacja została powołana, aby wspierać młodych utalentowanych ludzi na drodze ich dalszego rozwoju. Swoją misję Fundacja realizuje prowadząc programy edukacyjne i rozwojowe.
    --------  
    1:05:20
  • #39 Jak wygląda edukacja przyszłości? - Marlena Sołtysińska
    Kolejna rozmowa w podcaście Impact The Future jest dla mnie szczególnie ważna.Bo dotyczy tematu, który bardzo mnie porusza – przyszłości edukacji.I opowiada historię, która pokazuje, jak ogromny wpływ może mieć determinacja, społeczność i... dobrze udostępniony link do zrzutki.Marlena Sołtysińska to absolwentka NYU Shanghai, która dzięki programowi studiów mogła uczyć się na aż czterech kampusach NYU – w Szanghaju, Nowym Jorku, Abu Dhabi i Florencji.Swoje wymarzone studia rozpoczęła dzięki wsparciu ludzi, którzy pomogli jej przez platformęZrzutka.pl, a kontynuowała dzięki stypendium Rafał Brzoska Foundation.W rozmowie poruszamy m.in.:Jak wygląda nauka na czterech kontynentach i czym różnią się kampusy NYUJak wyglądała walka o marzenia – od Darłowa po SzanghajCo mówi o nauczycielach przyszłości – i dlaczego dzieci chętniej uczą się z AIJak powstał projekt Acadea i co daje pomaganie innym w dostaniu się na topowe uczelnieJak wsparcie RBF realnie odmieniło jej możliwościTo rozmowa o odwadze, odpowiedzialności i sile społecznego zaufania.Partner podcastu:Rafał Brzoska FoundationFundacja została powołana, aby wspierać młodych utalentowanych ludzi na drodze ich dalszego rozwoju. Swoją misję Fundacja realizuje prowadząc programy edukacyjne i rozwojowe.
    --------  
    1:02:17
  • #38 W gronie 50 najlepszych studentów świata - Martyna Łuszczek
    Martyna Łuszczek żadnej pracy się nie boi. Koduje, spawa, projektuje innowacyjne technologie membranowe, a wszystko po to, by rozwiązywać realne problemy – od mikroplastiku w wodzie po zubożenie gleb w rolnictwie.W najnowszym odcinku podcastu Impact The Future poznajcie Martynę – stypendystkę Rafał Brzoska Foundation, studentkę ekonomii i prawa na Akademii Leona Koźmińskiego, prelegentkę TEDx, laureatkę nagród Forbes „25 under 25” i „TOP100 Women in AI”.Zrezygnowała z rozpoczęcia studiów na kierunku lekarskim, by tworzyć rozwiązania technologiczne, które mają wpływ. Ukończyła półroczny program Data Science na MIT, gdzie nie tylko rozwijała się naukowo, ale też zbudowała relację z mentorką, która do dziś ją inspiruje.W sierpniu leci do Singapuru, a jej pasją jest łączenie AI z rolnictwem – po to, by wspierać mniejszych rolników w Polsce i na świecie. W rozmowie rozmawiamy o:Dlaczego wdrażanie technologii wymaga uwzględnienia realiów społecznych i ekonomicznych?Jak wyglądała droga od spawania prototypów do wystąpień na EXPO2020 i światowych konferencjachJak dba o balans między badaniami, tańcem towarzyskim, siłownią i… pieczeniem ciastDlaczego warto uczyć się od starszych, mieć dystans i nie bać się porażekJak RBF otworzyła jej drzwi do świata nauki i globalnych konferencjiTo inspirująca opowieść o tym, że determinacja, pokora i ciekawość świata potrafią zaprowadzić dalej niż utarte ścieżki.Partner podcastu:Rafał Brzoska FoundationFundacja została powołana, aby wspierać młodych utalentowanych ludzi na drodze ich dalszego rozwoju. Swoją misję Fundacja realizuje prowadząc programy edukacyjne i rozwojowe.
    --------  
    48:56
  • #37 Czy człowiek może zamieszkać na księżycu? - Paula Drozdowska
    Czy człowiek może zamieszkać na Księżycu?Paula Drozdowska nie tylko wierzy, że tak – ona już dziś projektuje, jak takie życie mogłoby wyglądać.Studiuje architekturę kosmiczną na University of Houston – w jedynym na świecie programie kształcącym architektów przestrzeni kosmicznych.Już po pierwszym semestrze dołączyła do zespołu pracującego z NASA nad habitatami księżycowymi.Paula latem będzie kontynuować staż w ramach grantu NASA MIRO IDEAS², skupiającego się na projektowaniu nadmuchiwanych i rozkładanych konstrukcji dla przyszłych misji kosmicznych.Ale jej droga w kosmos zaczęła się w Polsce – we Wrocławiu, z firmą Space is More i stacją badawczą Lunares. Tam, jako liderka zespołu, przeprowadziła 24 symulacje misji załogowych. W nowym odcinku podcastu Impact The Future rozmawiamy o:Jak wygląda projektowanie życia w mikrograwitacji i ekstremalnych warunkachDlaczego sport, dyscyplina i wsparcie rodziny są kluczowe w drodze do NASAJakie możliwości daje edukacja w USA – i czego można się nauczyć od astronautówCo oznacza powiedzieć sobie NIE pod presją – i mimo wszystko wrócić na swoją orbitęJak Paula chce wspierać dzieci i młodzież w Polsce, tworząc kosmiczne programy edukacyjneI jak stypendium Rafał Brzoska Foundation otworzyło przed nią drogę, którą wcześniej znała tylko z marzeńTo opowieść o ambicji większej niż Ziemia. O sile, by zamienić inspirację w misję. Premiera już dziś na wszystkich platformach podcastowych.Partner podcastu:Rafał Brzoska FoundationFundacja została powołana, aby wspierać młodych utalentowanych ludzi na drodze ich dalszego rozwoju. Swoją misję Fundacja realizuje prowadząc programy edukacyjne i rozwojowe.
    --------  
    47:46
  • #36 Studia na czterech kontynentach - Kacper Malinowski
    Co semestr inne miasto, inny kontynent, inny sposób patrzenia na świat. Kacper Malinowski studiuje na jednej z najbardziej innowacyjnych uczelni świata – Minerva University. Dziś mieszka i uczy się w Korei Południowej, wcześniej były m.in. Stany Zjednoczone, Niemcy i Argentyna.Choć skończył drugi stopień szkoły muzycznej, nie został zawodowym muzykiem. Zamiast tego wybrał drogę interdyscyplinarnej edukacji i odkrywania, jak technologia wpływa na społeczeństwo, politykę i edukację – tę bez granic, schematów i sztywnych murów.W najnowszym odcinku podcastu Impact The Future rozmawiamy o:Jak wygląda życie w Minervie – uczelni bez kampusu, ale z ogromną misją Dlaczego porzucił utarty tor i wybrał nieoczywiste ścieżkiJak jego ciekawość prowadzi go przez świat i kolejne kulturyCo zawdzięcza muzyce i jak wciąż wpływa ona na jego sposób myśleniaJak stypendium Rafał Brzoska Foundation pomaga mu budować globalną sieć i rozwijać pasjeTo rozmowa o odwadze, która nie musi być głośna – ale prowadzi bardzo daleko.Partner podcastu:Rafał Brzoska FoundationFundacja została powołana, aby wspierać młodych utalentowanych ludzi na drodze ich dalszego rozwoju. Swoją misję Fundacja realizuje prowadząc programy edukacyjne i rozwojowe.
    --------  
    56:13

Więcej Biznes podcastów

O Impact The Future - Artur Racicki

Impact The Future to seria wywiadów z przedsiębiorcami, których innowacje i wynalazki mają pozytywny wpływ na nasz świat. W całym cyklu rozmawiam także z ekspertami zajmującymi się trendami - w szczególności zagadnieniami ogólno pojętego zjawiska zmiany klimatu. Stworzyłem ten podcast, aby edukować siebie i słuchaczy z obszarów egzystencjalnie i strategicznie dla naszej cywilizacji najważniejszych. Zachęcam do obserwowania podcastu Impact The Future, ponieważ m.in. w ten sposób możemy razem faktycznie zadbać o przyszłość naszą i naszych dzieci.
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Impact The Future - Artur Racicki, Inwestomat - oszczędzanie, inwestowanie, wolność finansowa i wielu innych podcastów z całego świata dzięki aplikacji radio.pl

Uzyskaj bezpłatną aplikację radio.pl

  • Stacje i podcasty do zakładek
  • Strumieniuj przez Wi-Fi lub Bluetooth
  • Obsługuje Carplay & Android Auto
  • Jeszcze więcej funkcjonalności
Media spoecznościowe
v7.20.2 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 7/12/2025 - 6:29:07 AM