W specjalnym odcinku naszego podcastu Katarzyna Stoparczyk rozmawia z najlepszymi ludźmi świata – czyli z dziećmi! Poruszamy temat Świąt i prezentów od św. Mikołaja, zastanawiamy się nad wdzięcznością, dzieleniem się i sprawianiem innym radości. Pytamy też naszych małych rozmówców, czym jest współczucie, kto go potrzebuje i rozważamy, czym jest miłość. Bo choć nasi goście mają niewiele lat, to spostrzeżeń już całkiem sporo! Posłuchajcie koniecznie!
--------
32:52
Rodzic samodzielny, nie samotny, czyli o wychowaniu w pojedynkę
Niewielu rodziców świadomie wybiera wychowanie dziecka w pojedynkę – na życiowe scenariusze nie zawsze mamy wpływ. Tam, gdzie jest tylko mama/tata z pewnością jest inaczej – czasem trudniej, bardziej wymagająco, ale wciąż z miłością i bliskością. Wraz z aktorką Olgą Bołądź oraz psycholożką Małgorzatą Musiał rozmawiamy o tym, czy każdy w otoczeniu samodzielnego rodzica to rozumie. A może wciąż zdarzają się komentarze i niesprawiedliwe oceny? Czy relacja dziecko – samodzielny rodzic jest inna, bliższa? I jak reagować na pytania malucha o nieobecnego rodzica? Posłuchaj rozmowy, którą z naszymi gościniami przeprowadziła Justyna Nagłowska.
--------
56:41
Kocham się z tobą kłócić, czyli jak to jest z rodzeństwem
Relacje między rodzeństwem – temat rzeka! Zdarza się, że dzieciaki skaczą sobie do oczu i kłócą niemal o wszystko, by za chwilę pokazać, że za brata lub siostrę oddałyby nawet własne życie. Tym razem do rozmowy zaprosiliśmy: Annę Czartorysko-Niemczycką – aktorkę oraz Martę Cieślę – psycholożkę. Zastanawiamy się m.in. czy pod płaszczykiem docinek, ironii i złośliwości może drzemać wielka sympatia, poczucie bliskości i lojalności? Może, ale nie musi. Co o tym decyduje? Jak wzmacniać relację między rodzeństwem i na ile w nią ingerować? A może lepiej ma jedynak? Posłuchajcie rozmowy, którą przeprowadziła Justyna Nagłowska.
--------
1:03:09
Odpowiedni czas na dziecko – czyli jaki?
Bez względu na naszą decyzję o tym, kiedy zajedziemy w ciążę, jedno jest pewne – otoczenie będzie mieć na ten temat opinię i głośno ją wyrazi! Zbyt wcześnie – źle, zbyt późno – też źle. O swoich doświadczeniach opowiadają nam: aktorka – Anna Dereszowska oraz Sylwia Przybysz – piosenkarka. Czy istnieje najlepszy, jedyny słuszny wiek do rodzenia dzieci? Jakie są cienie i blaski wczesnego/późnego rodzicielstwa i czym różni się wychowanie dziecka w wieku 20 i 40+ lat? Nasze gościnie niezmiennie przepytuje Justyna Nagłowska.
--------
59:47
Maluszek dorasta, czyli „pożegnania”, z którymi mierzy się dziecko
Jak ono szybko rośnie! Jeszcze niedawno było takie malutkie, a teraz… Teraz nie nosi już pieluszki, nie chce smoczka, od mleka mamy woli inne smakołyki, a ukochany dawniej kocyk leży w kącie. W tym odcinku wraz z aktorką Katarzyną Glinką oraz psycholożką Marleną Bronhard-Puchałą mierzymy się z tym, że dzieciństwo to nie tylko mnogość pierwszych razów, ale też wielość pożegnań, przed którymi staje dziecko i, nie ma co ukrywać, również jego rodzice. Zastanawiamy się, jak poradzić sobie z tym, że maluszek dorasta, rozwija się i staje coraz bardziej samodzielny. Jakie emocje wywołuje to w rodzicach? Posłuchajcie rozmowy, którą z naszymi gościniami przeprowadziła Justyna Nagłowska.
„Mamy na to sposób!" to podcast stworzony przez markę DADA z myślą o świadomych rodzicach. Z naszymi gośćmi – ekspertami, specjalistami i doświadczonymi rodzicami rozmawiamy na najbardziej aktualne tematy, odpowiadamy na najtrudniejsze pytania i wspólnie szukamy sposobu na mądre i pełne miłości wychowanie maluszka.
Podcast prowadzi Justyna Nagłowska, dziennikarka i reżyserka, a prywatnie mama dwóch nastolatek i dwuletniego synka. „Mamy na to sposób!" to wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich, którzy nie boją się zadawać pytań i chcą jak najlepiej dla swoich dzieci.