Bolejemy nad trudnościami w radzeniu sobie z emocjami. Boomersi, X-y i Y-greki nie są
w tym mocni. Ale co innego Z-etki, one pokazały nam, że chcą je czuć, rozumieć i umieć się z nimi
obchodzić. A już alfy i Bety nie będą z tym miały żadnego kłopotu. Przynajmniej taką mam nadzieję
gdy słucham Kasi i Mikołaja, którzy opowiadają o swojej działalności na rzecz dzieci i młodzieży.
Mówią, że uczą relacji i otwierają przestrzeń na tworzenie społeczności. Brzmi wzniośle i … może
znaczyć wszystko. Gdy ich słucham wiem, że robią to, co dzieciakom młodszym i starszym najbardziej
potrzebne, aby umiały rozumieć same siebie, aby dogadać się w społeczeństwie: w pracy, w rodzinie,
ze znajomymi. A przy tym, aby miały odwagę być sobą.
Goście:
Kasia – z wykształcenia mgr chemii, Mikołaj – mgr filozofii. Od ponad 10 lat pracują z dziećmi i
młodzieżą dając doświadczenia i wiedzę, dzięki którym młodzi uczą się bycia w grupie,
rozwijają sztukę porozumiewania się, tworzenia relacji, bycia asertywnymi, rozmawiania o
rzeczach łatwiejszych i trudniejszych a także umiejętności radzenia sobie w przyrodzie.