Powered by RND
Słuchaj Copernicus w aplikacji
Słuchaj Copernicus w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Copernicus

Podcast Copernicus
Podcast Copernicus

Copernicus

Copernicus Center
Dodaj
Podcast Copernicus to cykl wykładów i wywiadów Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ. Zadajemy sobie rozmaite pytania: Czym różnimy się od innych zwie...
Więcej
Podcast Copernicus to cykl wykładów i wywiadów Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ. Zadajemy sobie rozmaite pytania: Czym różnimy się od innych zwie...
Więcej

Dostępne odcinki

5 z 122
 • Co możemy wyczytać z uszkodzeń nici DNA? | Magda Kordon-Kiszala, Karolina Mania
  Rozmowa z dr Magdą Kordon-Kiszala o komercjalizacji wyników badań i pracy nad narzędziami umożliwiającymi precyzyjną detekcję pęknięć DNA. Gość: dr Magda Kordon-Kiszala (intoDNA) Prowadzący: adw. dr Karolina Mania, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego w Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ Dofinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki w ramach projektu „Nauka na żywo: wszechświat, życie, umysł". Kwota dofinansowania 540 200,00 zł, całkowita wartość zadania 600 200 zł.
  8.09.2023
  17:37
 • Neuromorfizm – układy komputerowe niczym nasz mózg | Michał Krupiński, Karolina Mania
  Rozmowa z dr hab. Michałem Krupińskim (Instytut Fizyki Jądrowej PAN) o inżynierii materiałowej i przyszłości rozwoju komputerów neuromorficznych i kwantowych. Gość: dr hab. Michał Krupiński (Instytut Fizyki Jądrowej PAN) Prowadzący: adw. dr Karolina Mania, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego w Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ Dofinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki w ramach projektu „Nauka na żywo: wszechświat, życie, umysł". Kwota dofinansowania 540 200,00 zł, całkowita wartość zadania 600 200 zł.
  1.09.2023
  20:29
 • Matematyczność świata | Sebastian Szybka, Karolina Mania
  Rozmowa z prof. Sebastianem Szybką (Wydział Fizyki,Astronomii i Informatyki UJ, Obserwatorium Astronomiczne UJ) o matematyczności świata, relacji matematyki i fizyki i różnym rozumieniu znaczenia liczb w naszym życiu. Gość: dr hab. Sebastian Szybka, prof. UJ, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki UJ, Obserwatorium Astronomiczne UJ Prowadzący: adw. dr Karolina Mania, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego w Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ Dofinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki w ramach projektu „Nauka na żywo: wszechświat, życie, umysł". Kwota dofinansowania 540 200,00 zł, całkowita wartość zadania 600 200 zł.
  25.08.2023
  23:29
 • Co wiemy o promieniowaniu kosmicznym? | Marek Jamrozy, Karolina Mania
  W kolejnym odcinku podcastu "Wszechświat" prof. Marek Jamrozy z Obserwatorium Astronomicznego UJ wyjaśnia czym są radiogalaktyki i czego dowiedzieliśmy się o promieniowaniu kosmicznym od kiedy odkryto je przeszło 100 lat temu.  Gość: dr hab. Marek Jamrozy, prof. UJ, Obserwatorium Astronomiczne UJ Prowadzący: adw. dr Karolina Mania, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego w Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ Dofinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki w ramach projektu „Nauka na żywo: wszechświat, życie, umysł". Kwota dofinansowania 540 200,00 zł, całkowita wartość zadania 600 200 zł.
  18.08.2023
  19:26
 • Od supernowej do Betelgezy | Andrzej Odrzywołek, Karolina Mania
  W kolejnym odcinku podcastu "Wszechświat" dr hab. Andrzej Odrzywołek z Instytutu Fizyki Teoretycznej UJ opowiada o ewolucji gwiazd, supernowych i gorącym temacie potencjalnego wybuchu Betelgezy. Gość: dr hab. Andrzej Odrzywołek, Zakład Teorii Względności i Astrofizyki, Instytut Fizyki Teoretycznej UJ Prowadzący: adw. dr Karolina Mania, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego w Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ Dofinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki w ramach projektu „Nauka na żywo: wszechświat, życie, umysł". Kwota dofinansowania 540 200,00 zł, całkowita wartość zadania 600 200 zł.
  11.08.2023
  21:06

Więcej Nauka podcastów

O Copernicus

Podcast Copernicus to cykl wykładów i wywiadów Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ. Zadajemy sobie rozmaite pytania: Czym różnimy się od innych zwierząt? Czy świat, który postrzegamy, istnieje obiektywnie, niezależnie od nas i naszych zmysłów? Jak wygląda kosmos i jaką rolę w całej przyrodzie odgrywa człowiek? W jaki sposób zdobywamy wiedzę o świecie? Zapraszamy do słuchania!
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Copernicus, NASA's Curious Universe i wielu innych stacji z całego świata za pomocą aplikacji radio.pl

Copernicus

Copernicus

Pobierz teraz za darmo i słuchaj radia z łatwością.

Google Play StoreApp Store