Rozmawiamy o niechcianych mieszkańcach miasta – szczurach. Na ogół wzbudzają odrazę i są systematycznie tępione. O tym jak się pozbywamy szczurów opowiada prof. Stanisław Ignatowicz z SGGW. I – mimo, że temat nie jest z gatunku łatwy i przyjemny – naprawdę warto go posłuchać, bo to opowieść o świecie, którego nie znamy. Ale ponieważ żyjemy w czasach rewidowania utrwalonych od dawna postaw, do rozmowy zaprosiliśmy też Katarzynę Wypychewicz, przedstawicielkę Fundacji Mushika, która dąży do budowania nowych relacji człowieka z przyrodą kierując się zasadami efektywnego altruizmu. Jak z tej perspektywy widziane są i traktowane szczury? Zapraszamy do słuchania.