Agnieszka Rabenda-Ozimek - prawne aspekty tworzenia gier
Warto czytać umowy i regulaminy. Dotyczy to nie tylko firm, ale również użytkowników. Akceptowanie wszystkiego, co otrzymamy może skończyć się utratą danych osobowych. To z kolei może odbić się na naszej kieszeni. Jak odnaleźć się w świecie kruczków prawnych opowiedziała Radkowi Nałęczowi bohaterka audycji - Agnieszka Rabenda-Ozimek, radca prawny oraz prezes Stowarzyszenia Gamedev Lawyers Association.
--------
50:54
Mikołaj Dusiński - Jak hejter i klakier psują premiery gier?
Rozmowa o pasji do gier, ale także o rynku wydawniczym w Polsce. Jak przygotowuje się tytuły do premiery? Ile kosztują gry? Jak wygląda to z perspektywy wydawcy? Gość: Mikołaj Dusiński z PLAION Polska.
--------
50:04
Big Brother wciąż patrzy. Kuba Klawiter
Kuba Klawiter, porzucił klasyczne media na rzecz You Tube. Autor "Tech Week" opowiada o nowinkach technologicznych oraz testuje gadżety. Rozmowa o sztucznej inteligencji, wykluczeniu cyfrowym, szumie informacyjnym, "przebodźcowaniu" gadżetami oraz "Big Brotherze". Kuba był jednym z prowadzących tego formatu zastępując Grzegorza Miecugowa oraz Andrzeja Sołtysika w tej roli. Czy tęskni za klasyczną telewizją? Kuba zdradza tez na czym polega dekalog recenzenta.
--------
57:52
Bard polskiego Twitcha. Radek "NieDaRadek" Skorowski
NieDaRadek nazywany jest bardem polskiego Twitcha. Od dzieciństwa towarzyszą mu gry wideo oraz muzyka. W internecie nagrywa swoje wersje utworów z gier m.in. z "The Last Of Us", "Skyrima" oraz "Assassin's Creed: Valhalla". Jak zmienił się świat YouTube'a, dlaczego Gothic to gra 1/10 oraz jak ADHD pozwala rozwijać swoje umiejętności? To tematy, które w rozmowie ze swoim gościem poruszył Radek Nałęcz. Bonusem jest mini recital dostępny na platformie z podcastami Polskiego Radia.
--------
53:05
Gry bez przemocy oraz wzloty i upadki twórców gier. Łukasz Rosiński
Gościem "Samograja" jest Łukasz Rosiński, współzałożyciel oraz prezes VARSAV Game Studios. Zapraszamy do wysłuchania szczerej rozmowy o sukcesach i porażkach twórców gier. Jak się okazuje dopiero 10 lat prowadzenia biznesu może zaowocować względnym spokojem. W 2025 roku ukaże się m.in. gra "Barkour", która jest polską odpowiedzią na francuski "Stray". Oczywiście - w pewnym sensie. W "Barkourze" bowiem sterujemy psem. Radek Nałęcz razem z gościem opowiedzieli o gatunku "cozy games". Na czym polega rozgrywka w "przytulnych" grach?
Cotygodniowe spotkanie ze światem gier wideo. W programie gościmy specjalistów tworzących gry wideo. Wśród nich osoby odpowiedzialne za największe tytuły, ale również mniejsze produkcje. Gry wideo są ważną częścią nowoczesnego świata. To rozrywka, ale też opowieść o ludziach. Artyści, którzy je tworzą (kompozytorzy, projektanci, graficy, scenarzyści, aktorzy, reżyserzy) starają się wspiąć na wyżyny swojej kreatywności, wykorzystując nową technologię (zaawansowane silniki, oprogramowanie, sztuczną inteligencję, wirtualną i rozszerzona rzeczywistość). Zapraszamy na podroż do cyfrowego świata pełnego gości oraz premier i nowości. Co tydzień podpowiemy co jest grane i zagramy piosenki związane z grami. Zaprasza Radek Nałęcz.