Lasoterapia, kąpiele leśne, sylwoterapia i leśny spacer na ukojenie nerwów. Dr Aneta Sławińska z RDLP w Lublinie opowiada tym, jak praktykować japońskie shinrin-yoku w polskim lesie.
--------
58:00
Leśne wędrowanie - zima wiosną w lesie
W jaki sposób leśnicy chronią sadzonki przed wiosennymi przymrozkami w szkółkach leśnych? Co dalej z plagą jemioły na drzewach iglastych? Jak bardzo zmiany klimatu osłabiają drzewostany polskich lasów? - rozmawiamy o tym m.in. z panią leśniczym-szkółkarzem - Sylwią Cebulą ze Szkółki Leśnej "Stróżek" w Nadleśnictwie Lubartów.
--------
58:28
Leśne wędrowanie - Posadź swoje drzewo!
Blisko 600 osób wzięło udział w sadzeniu nowego pokolenia lasu na terenie Nadleśnictwa Lubartów. Wspólnie posadzono ponad 5 tysięcy dębów, które będą rosły dla przyszłych pokoleń. W podcaście o tym, czym jest kostur, co to są sadzonki z odkrytym i zakrytym systemem korzeniowym oraz zasady prowadzenia gospodarki leśnej.
--------
1:07:12
Leśne wędrowanie - Międzynarodowy Dzień Lasu
21 marca, to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny ale i Międzynarodowy Dzień Lasu - w takie święto redakcja audycji "Leśne wędrowanie" wybrała się na wagary do lasu, by wspólnie z uczniami i seniorkami-wolontariuszkami Fundacji Aktywności Obywatelskiej sadzić nowe pokolenie lasu w lasach kozłowieckich na terenie Nadleśnictwa Lubartów.
--------
1:06:41
Leśne wędrowanie - Lasy na nowe 100-lecie
Co to jest odnowienie lasu, a czym jest zalesienie? Ile wynosi lesistość w Polsce? A ile lat to przeciętny wiek lasu? Na te pytania odpowiadają: Barbara Zielińska z Nadleśnictwa Kraśnik oraz Magdalena Szczepanik z Nadleśnictwa Świdnik.
Ekologia, ochrona lasów Lubelszczyzny, rezerwaty przyrody, urokliwe miejsca do rekreacji i odpoczynku. Las o każdej porze roku jest przepiękny - nie musimy tego wszystkim udowadniać, choć często warto to podkreślać. Co tak naprawdę 'las' dla nas znaczy?
Zapraszam na wspólne leśne wędrówki, Magdalena Lipiec-Jaremek.