Chłopak z Toszka, małego śląskiego miasteczka, bez pieniędzy i koneksji, przebiegł przez całe Stany Zjednoczone. 125 maratonów w 140 dni, z Nowego Jorku do Los Angeles. Tę historię postanowił opisać dziennikarz Adrian Kowarzyk, dawniej prowadzący programów publicystyczno-informacyjnych na antenie Radia Wnet. Jego książka „Biegiem przez USA. Niezwykła historia "polskiego Forresta Gumpa" trafia właśnie do księgarń.