Agata Grenda: Na 29. Festiwalu Szekspirowskim swoją adaptację dzieł dramaturga przedstawi m.in. teatr z Japonii
--------
13:45
--------
13:45
Popołudnie na Chmielnej: lato, książki i koncerty – Popołudnie Wnet – Wydanie specjalne 04.07.2025 r.
Specjalne wydanie Popołudnia Wnet! Nadajemy z ulicznego antykwariatu na Chmielnej w Warszawie. Posłuchaj rozmów o książkach oraz relacji turystów i mieszkańców Warszawy. A wśród nich: wywiad z recenzentem literatury Bogdanem Krawczykiem (portal Mówią wieki), rozmowa o mrocznej stronie życia w centrum Warszawy z mieszkańcami ul. Chmielnej i ul. Jasnej oraz liczne wakacyjne i literackie pogawędki. Łączymy się też z Antoniną Bartyś, która przebywa na Open'er Festiwal w Gdyni i słuchamy jej relacji oraz rozmów, jakie przeprowadziła z mieszkańcami i festiwalowiczami. Prowadzący: Konrad MędrzeckiRealizator: Szymon Christianus
--------
1:10:48
--------
1:10:48
Od gotyku do kosmosu! — Tygodniowy kalejdoskop kulturalny 05.07.2025 r.
Fascynujące rozmowy o sztuce, historii i filozofii, jak co tydzień w audycji Konrada Mędrzeckiego! Juliusz Woźny przybliża dzieje Kościoła św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława we Wrocławiu i zdradza, co z tym wszystkim miał wspólnego Kazimierz Wielki. Aleksandra Pitra-Kox łączy się z Hawajów, gdzie nadal trwają 4-lipcowe celebracje amerykańskiego Święta Niepodłegołości! W związku z obecnością polskiego astronauty w kosmosie, porusza temat wszechpróżni według myśli ks. Sedlaka. Prof. Jerzy Miziołek kontynuuje swoje wykłady o sztuce, tym razem opowiada o Leonardzie da Vinci, rozpoczynając od Św. Hieronima na pustyni a kończąc na Damie z gronostajem. Na koniec łączymy się z Przemysławem Kapitułą, który zaprasza na 32. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „Organy Archikatedry”.
--------
1:38:26
--------
1:38:26
Studio Lwów 30.06.25: Nowe polskie rozporządzenie. Absolwenci polskich szkół zostawieni na lodzie!
Nowe przepisy nakazują zdanie egzaminu certyfikacyjnego z języka polskiego uczniom starającym się o studia w Polsce.
--------
24:02
--------
24:02
Wakacje w cieniu protestów przeciwko nielegalnej migracji - Studio Dublin - 04.07.2025 r.
Mieszkając w Irlandii kilkanaście lat, wakacyjnie raczej dosyć słabo ją odbieram. Bo dla mnie wakacje, czyli początek lipca i później cały sierpień, no to tak bardziej mniejsze korki na ulicach i to jest zauważalne, że dużo łatwiej poruszać się przynajmniej po Galway, ale myślę, że po każdym innym większym mieście w tym kraju. A ty Tomaszu się cieszyć, bo niedługo będziesz miał tyle linii tramwajowych, że nawet nie będziesz wiedział, w którą wsiąść, żeby sobie gdziekolwiek pojechać, bo takie plany są oczywiście, przynajmniej w Dublinietak o swoim podejściu do rozpoczynających się wakacji mówi redaktor naczelny portalu Polska-IE.com Bogdan Feręc. Zwraca jednak również uwagę na poważne problemy irlandzkiej gospodarki, związane m.in. z masowym napływem migrantów. W ocenie współgospodarza Studia Dublin istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu:Nie wiem, czy Irlandia nie postawi właśnie na to rozwiązanie, że będzie płaciła ten podatek do Brukseli, czy może nawet mieszkańcy tego kraju sobie na to zażyczą czegoś takiego, żeby Irlandia zamiast przyjmować nielegalnych czy też legalnych migrantów, ale z krajów, które nie są specjalnie związane z EuropąEkipa Studia Dublin z nadzieją patrzy na prezydencję Danii w UE w kontekście możliwej rewizji unijnej polityki migracyjnej.
Bądź na bieżąco z treściami publikowanymi na portalu wnet.fm. Nie przegap najbardziej aktualnych wywiadów z ludźmi kultury, politykami, ekspertami od geopolityki i spraw międzynarodowych. To tutaj możesz odsłuchać rozmów z takich audycji jak Poranek Wnet, Popołudnie Wnet czy Kurier w Samo Południe.
Zachęcamy też do słuchania Radia Wnet na żywo!
Słuchasz? Oglądasz? Wspieraj!
zrzutka.pl/wnet
Wszystkie programy przygotowywane są przez nasz zespół dziennikarzy.