Powered by RND
Słuchaj Podkast Tygodnika Powszechnego w aplikacji
Słuchaj Podkast Tygodnika Powszechnego w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Podkast Tygodnika Powszechnego

Podcast Podkast Tygodnika Powszechnego
Podcast Podkast Tygodnika Powszechnego

Podkast Tygodnika Powszechnego

Tygodnik Powszechny
Dodaj
„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika Powszechnego” rozmawia Michał Kuźmiński | Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie...
Więcej
„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika Powszechnego” rozmawia Michał Kuźmiński | Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie...
Więcej

Dostępne odcinki

5 z 351
  • Agnieszka Przepiórska: Kobiety objaśniają nam świat [Punkt zwrotny]
    Agnieszka Przepiórska, aktorka: Bawiliśmy się, ganialiśmy się po piwnicach. I kolega, który bardzo mi się podobał, przycisnął mnie do ściany tej piwnicy. Myślałam, że chce mnie pocałować. A on mi wyszeptał w ucho: „przybłęda z odstającymi uszami”. Agnieszka Przepiórska, ur. 1979, jest aktorką teatralną związaną z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, filmową i serialową, pedagożką, producentką, kuratorką festiwalu Carpe Diem. Od 10 lat tworzy teatr biograficzny. 14 sierpnia w Stoczni Gdańskiej odbyła się prapremiera kolejnego monodramu z jej udziałem pt. „Walentynowicz. Anna szuka raju”. We wrześniu uhonorowana przyznawaną przez Miesięcznik „Teatr” nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza dla Najlepszej Aktorki Sezonu Teatralnego 2022/2023 za rolę Barbary Sadowskiej  w spektaklu „W maju się nie umiera”. Punkt Zwrotny to cykl rozmów w Podkaście Tygodnika Powszechnego o punktach zwrotnych w życiu i końcach, które stają się początkiem. Zaprasza Katarzyna Kubisiowska.
    25.09.2023
    31:17
  • Winiarski wrzesień w sztuce średniowiecznej (Sztuka Powszechnie Nieznana #43)
    Wrzesień to miesiąc winobrania, a proces tworzenia wina oraz zagadnienia związane z jego konsumpcją stanowią jeden z filarów europejskiej kultury i sztuki. Wino oczywiście ma kluczowe znaczenie sakralne, i to nie tylko w chrześcijaństwie, jako że starożytni Grecy i Rzymianie także wiązali ów trunek ze swoimi bogami. W jaki jednak sposób wino funkcjonowało w kulturze świeckiej? Co o winie mówiły średniowieczne poradniki zdrowego życia i jaka była rola wina w rycerskich romansach?
    23.09.2023
    16:05
  • Magdalena Kazimierska: Spotykam kwiat na ulicy [Własny pokój]
    Magdalena Kazimierska, malarka: „Urodziłam się z tęsknotą za zamkiem. Mając osiem lat, szkicowałam projekt zamku, tyle że dwupokojowego. Nie wiedziałam, że zamek może być większym założeniem, bo w naszym bloku były tylko dwupokojowe mieszkania. Magdalena Kazimierska (ur. 1969 r.) ukończyła warszawską ASP. Maluje portrety, pejzaże, martwe natury. Jej ostatnie wystawy: w 2019 r. „Sztuka teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie (wystawa zbiorowa) oraz w 2021 r. w Galerii Prześwit „Miejsca, w których nie byłam ”. We wrześniu w Warszawie można w Sarna.Design zobaczyć jej wystawę „10 vermerków, 2 kwiatki, 2 pejzaże, 2 Buddy, 1 Sokrates”. „Własny pokój” to cykl rozmów Katarzyny Kubisiowskiej w Podkaście Powszechnym – o tym, jak w kobiecie tworzy się i umacnia niezależność.
    22.09.2023
    29:40
  • Polski futbol jest jak polskie państwo [Tematy Tygodnika]
    „Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa” – tak w 2013 roku ówczesny poseł Andrzej Duda skomentował niespodziewaną porażkę naszych siatkarzy z Bułgarią. Od tamtej pory poseł został prezydentem, jego formacja polityczna nieustannie przekonuje, że Polska wstaje z kolan, ale tamto zdanie wciąż wraca – jak mantra. Stan polskiego futbolu zbiega się ze stanem polskiego państwa. W tym odcinku rozmawiamy z Michałem Okońskim – dziennikarzem, publicystą, autorem wywiadów, specjalizującym się m.in. w opowiadaniu świata przez pryzmat futbolu, autorem książek, w tym ostatnio wydanych „Stałych fragmentów”.
    20.09.2023
    31:29
  • Ajatollahowie trzymają się mocno. Jak Iran zmienił się rok po śmierci Mahsy Amini? [JAGIELSKI STORY #35]
    Śmierć młodej Kurdyjki zakatowanej przez policję obyczajową była pierwszą iskrą największych protestów w Iranie od czasów rewolucji islamskiej w 1979 roku. Hasłem rewolucji stało się: Kobieta, Życie, Wolność. Co stało się z nim po roku? W Iranie można za te trzy słowa zostać aresztowanym, otrutym gazem albo powieszonym. Czy można mówić o rewolucji, skoro nie udało się obalić władzy? Dlaczego gospodarka bogatego w surowce Iranu ledwo zipie? I czemu ajatollahowie znów są miłymi gośćmi na światowych salonach, a USA odmraża 6 miliardów dolarów do tej pory objętych sankcjami? Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.
    14.09.2023
    59:52

Więcej Społeczeństwo i Kultura podcastów

O Podkast Tygodnika Powszechnego

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika Powszechnego” rozmawia Michał Kuźmiński | Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story | Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet.Weź, słuchaj!Wspieraj Podkast Tygodnika Powszechnego w serwisie Patronite!Współwydawcą podkastu jest Fundacja Tygodnika Powszechnego.
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Podkast Tygodnika Powszechnego, Brzmienie Świata z lotu Drozda i wielu innych stacji z całego świata za pomocą aplikacji radio.pl

Podkast Tygodnika Powszechnego

Podkast Tygodnika Powszechnego

Pobierz teraz za darmo i słuchaj radia z łatwością.

Google Play StoreApp Store