Do tego odcinka zbieraliśmy się bardzo długo, ale ostatecznie nie potrafiliśmy przejść obok tego tematu obojętnie.
Wydaje nam się, że wielu z nas ma w domu podręczniki — czy to własne z czasów szkolnych, czy należące do naszych dzieci — a jednak nie znamy nikogo, kto faktycznie jeszcze z nich korzysta.
Czy to przez ich ciężką, często wymuszoną formę, z którą muszą mierzyć się nasze dzieci? A może dlatego, że po kilku latach — z niewiadomych przyczyn — podręczniki trafiają do archiwum, bo zawarte w nich informacje przestają być aktualne?
To dość dziwne zjawisko, zwłaszcza gdy porównamy je z domowymi bibliotekami, które najczęściej budujemy przez całe życie. Ich wartość i jakość przecież nie maleją — bardzo często wręcz rosną.
W tym odcinku porozmawiamy o tym zaskakującym paradoksie. Dodatkowo opowiemy o kilku alternatywach dla tradycyjnych podręczników, które naszym zdaniem są bardziej ponadczasowe i często znacznie przystępniejsze.
Jeśli po wysłuchaniu tego odcinka chcesz lepiej poznać to, co robimy na co dzień, koniecznie zajrzyj tutaj:🎒Poznaj nasze szkoły stacjonarne: https://mms.edu.pl/szkoly-stacjonarne/🏡 Zobacz, jak wygląda edukacja domowa w MMS: https://mms.edu.pl/edukacja-domowa/🧮 Wejdź z nami w świat metody Montessori: https://mms.edu.pl/metoda-montessori/🌳 Dowiedz się więcej o leśnej edukacji (nie tylko w MMS): https://mms.edu.pl/lesna-edukacja/🐑 Przygotuj dziecko do I Komunii Świętej i Spowiedzi w Barankach: https://mms.edu.pl/baranki/Email -
[email protected] Spotify - https://spoti.fi/3VOTGN2Apple Podcast - https://apple.co/3F75kgpPortal Emi - https://moznainaczej.edu.pl/podcast-usawickich/