Czy techno jest kobietą? Iwona Korzybska i Joanna Wielkopolan (Instytut)
W audycji rozmawiamy m.in. o Instytucie – jednym z najważniejszych projektów na polskiej scenie techno – oraz o obchodach 25. rocznicy jego istnienia. Poruszamy również temat roli kobiet na scenie klubowej i imprez organizowanych w Instytucie Energetyki w Morach. Dowiemy się też, co spotkało Jeffa Millsa podczas jego wizyty w Polsce, a także usłyszymy o zaręczynach, do których doszło podczas występu Richiego Hawtina!
--------
41:14
Seb Pierzchała - wrocławska scena klubowa
Seb Pierzchała to didżejska legenda wrocławskiej sceny klubowej - to współzałożyciel kolektywu Homies, promotor, a także połowa duetu Stay dirty! Norbert Borzym porozmawia z gościem o konkursach DJ-skich, radach dla początkujących DJ-ów, popularności techno i o tym, dlaczego coraz mniej osób chodzi do klubów.
--------
32:04
Italo disco wiecznie żywe?
Gościem Norberta Borzyma jest A.P Mono, czyli Rafał Lachmirowicz - połowa house'owego duetu Lambert & Handle oraz DJ i producent tworzący italo disco. I właśnie ten gatunek zostanie wzięty na tapet - o jego rożnych gatunkach i podgatunkach, rosnącej popularności tego brzmienia w Polsce oraz dlaczego Finowie kochają klimaty italo.
--------
39:36
Kolektyw Schissma, czyli Hard Techno Party with no Boundaries.
Norbert Borzym zaprasza na rozmowę z Andrijem i Lizą, założycielami projektu Schissma, o tym, jak odnieść sukces na scenie techno, o budowaniu klubowej społeczności i promowaniu imprez a także o roli mediów społecznościowych i występach rosyjskich artystów w Polsce. Dowiemy się też, dlaczego w Kijowie popularne są imprezy dzienne.
--------
31:02
Cocolino - czy granie w duecie się opłaca?
Gośćmi kolejnego odcinka jest duet Cocolino, czyli Paweł Kwiecień i Marcin Chumowicz, DJ-e i producenci. Norbert Borzym rozmawia z nimi o plusach i minusach występowania we dwóch oraz o graniu back 2 back.
Branża klubowa od podszewki. Podcast Norberta Borzyma (Dja Berta) skupia główną uwagę na tytułowej branży klubowej, ale z perspektywy świadków jej rozwoju. Zarówno aktywnych twórców, producentów wydarzeń, autorów audiowizualnych instalacji, jak i tych, którzy stoją za finansowaniem wydarzeń oraz ich sprawnym menadżmentem. Rozmowy nie tylko ze współczesnymi przedstawicielami szeroko pojętej branży klubowej, zwanej także rozrywkową oraz niekiedy kulturalną, lecz także z postaciami, które podłożyły kamień węgielny pod jej dalszy rozwój.