Partner im RedaktionsNetzwerk Deutschland

Ramadan Radio -
Słuchaj 30 stacji radiowych o tematyce Ramadan online

Najlepsze stacje radiowe na czas ramadanu

Miesiąc postu Ramadan to szczególnie ważny okres w świecie muzułmańskim, w którym ludzie rezygnują z wielu rzeczy, aby skupić się na tym, co naprawdę ważne w życiu. W czasie Ramadanu ludzie poszczą między wschodem a zachodem słońca. Po zachodzie słońca wiele rodzin świętuje przerwanie postu w gronie przyjaciół i przy pysznych posiłkach.

Ramadan jest więc bardzo szczególnym miesiącem także dla dzieci - wiąże się z wieloma trudnościami, ale także z wyjątkowym poczuciem więzi. Ponieważ wiosną dni są zawsze nieco dłuższe, godziny posiłków w kalendarzu ramadanu są o kilka minut późniejsze z dnia na dzień.

Radiostacje ramadanowe ogłaszają godziny łamania postu

Dziś, na szczęście, o wiele łatwiej jest ustalić prawidłowe pory łamania postu. W smartfonach i w Internecie dostępne są kalendarze ramadanowe, w których bardzo szczegółowo podano daty rozpoczęcia postu i pory posiłków.

Innym bardzo wygodnym sposobem jest słuchanie specjalnych ramadanowych stacji radiowych, które podają właściwe godziny dla każdego regionu. Wierni kierują się odpowiednim czasem lokalnym dla wschodu i zachodu słońca. A stacje radiowe przygotowują swoje programy tak, by pasowały do ramadanu.

Niektóre radia ramadanowe nadają popularne nasheedy, które są szczególnie odpowiednie na ten miesiąc postu. Inni nadają więcej treści o tematyce religijnej.

Ramadan - czas dla rodziny

Dla wielu muzułmanów miesiąc postu jest szczególnie pięknym okresem w roku. Najpierw rodzina wspólnie gotuje, a następnie po zachodzie słońca wspólnie spożywa przygotowane przysmaki. Dla wielu osób najważniejszym wydarzeniem jest oczywiście święto Eid na zakończenie miesiąca postu.

Ale budzi też wspomnienia o przodkach i dawnej ojczyźnie, a dzieci uwielbiają dłużej nie spać. W tej szczególnej atmosferze dzieci poznają także znaczenie i kontekst Ramadanu. Czas wyrzeczeń i refleksji przybliża wielu ludziom przesłanie Koranu.

Dzięki aplikacji Ramadan Radio nigdy nie przegapisz początku ramadanu i zachowasz wszystkie godziny posiłków ramadanowych. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wybrać odpowiednie radio!