Partner im RedaktionsNetzwerk Deutschland

Radio Rap – Słuchaj 858 stacji radiowych Rap online

Najlepsze stacje nadające muzykę rap

Z ulic Nowego Jorku na listy przebojów na całym świecie: Hip Hop jest jednym z największych symboli kultury młodzieżowej naszych czasów. Choć na początku sądzono, że trend ten szybko minie, to mimo to rap ciągle żyje i jest odkrywany nieustannie na nowo.

Pionierami tego rapu, który jest nam dzisiaj powszechnie znany, byli tzw. muzycy jazzowi "Jive Talk" i albumy Spoken Word od Last Poets i Gil Scott-Heron. Pierwszy prawdziwy muzyczny krążek wydał zespół Fatback pt.: King Tim III . Jednakże dopiero po tym jak Sugarhill Gang z rozrywkowym utworem "Rapper’s Delight" z 1979r. trafił na listy przebojów, przemysł muzyczny zainteresował się rapem jako kierunkiem muzycznym. Grandmaster Flash And The Furious Five zanotowali wówczas swoje pierwsze komercyjne sukcesy. Pojawiło się wiele nowych zespołów i raperów takich jak: Run DMC czy LL Cool J. To oni przyczynili się do tego, że hip hop stał się coraz bardziej popularny. Ponad to raperami zostały również kobiety np. Salt-N-Pepa, a muzyka rapowa była rozpowsechniana poza obszarami getta.

W latach 90-tych zakorzeniły się dwa nurty w świecie rapa: Conscious Rap skoncentrował się na amerykańskiej historii i prawach obywatelskich oraz zagłębił w tematyce problemów społecznych. Gangsta Rap od Ice Cube i N.W.A. przedstawił nieprzekoloryzowany obraz sytuacji w getto i promował styl życia nie do końca zgodny z prawem, wręcz przestępczy.

Dzisiaj nie wchodzi w rachubę, aby rap zniknął z list przebojów. Nie ma znaczenia, czy chodzi tutaj o rap uliczny, czy w charakterze imprezowym grany w klubach...Hip hop gości w naszych domach na całym świecie. Jego szerokie spektrum sięga od Drake, poprzez Kendrick Lamar do 50 Cent, Future i Fetty Wap. Również do Polski dotarł ten spiewający styl mówienia. Jego największymi reprezentatami są m.in.: O.S.T.R., Tede, Liroy, Hemp Gru, Peja, Kaliber 44, czy Pezet.

Niestety, prawdziwy rap jest zbyt rzadko grany przez stacje UKF. Jednak na radio.pl znajdziesz szeroki wybór radia online i streamów, które nadają tylko najlepsze rapowe beaty i rymy!