Powered by RND
Słuchaj Ziemia zbyt obiecana w aplikacji
Słuchaj Ziemia zbyt obiecana w aplikacji
(4 676)(250 137)
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer
Zapisz stacje
Budzik
Sleep timer

Ziemia zbyt obiecana

Podcast Ziemia zbyt obiecana
Podcast Ziemia zbyt obiecana

Ziemia zbyt obiecana

Konstanty Gebert
Dodaj
„Ziemia zbyt obiecana” to pierwszy polskojęzyczny podcast o Izraelu. Opowiada o historii Izraela od przymierza z Abrahamem poprzez deklarację Balfoura, Deklarac...
Więcej
„Ziemia zbyt obiecana” to pierwszy polskojęzyczny podcast o Izraelu. Opowiada o historii Izraela od przymierza z Abrahamem poprzez deklarację Balfoura, Deklarac...
Więcej

Dostępne odcinki

5 z 31
 • odcinek 16: Rocznica Porozumień z Oslo.
  We wrześniu minęła 30-ta rocznica podpisania Porozumień z Oslo. Izraelsko-Palestyńskich porozumień  zawartych w 1993 w Oslo, które przez kilka lat budowały nadzieję na to, że konflikt może się zakończyć.
  25.09.2023
  54:13
 • 18 września 2023: : Ziemia zbyt obiecana, na szybko
  Odcinek o najważniejszej w historii Izraela rozprawie przed Sądem Najwyższym. O rozprawie, która przejdzie do historii prawa.  
  18.09.2023
  18:01
 • Odcinek 15: Czym różnią się stosunki polsko-żydowskie od polsko-izraelskich
  Czym różnią się stosunki polsko-żydowskie od polsko-izraelskich? Rozmowa z Joanną Podolską, dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.
  11.09.2023
  41:57
 • 4 września 2023: : Ziemia zbyt obiecana, na szybko
  Rząd izraelski wciąż mierzy się z ogromnymi protestami społecznymi. Wpływ na nie mają nie tylko szykowane zmiany ustrojowe… Jakie są inne powody? Co wydarzyło się w Rzymie podczas spotkania zorganizowanego przez włoskie Ministerstwo Spraw Zagraniczych z przedstawicielami rządu libijskiego i izraelskiego? Jaką wpadkę polityczną zaliczył minister Eli Cohen? Jakie zmiany szykują się w Instytucie Yad Vashem i dlaczego? KOMENTARZ DO ODCINKA Już po nadaniu podcastu wyłapałem pomyłkę: przewodniczącym Yad Vashem jest oczywiście Danny Dayan, nie Danny Danon. Danny Danon jest byłym izraelskim ambasadorem w ONZ. Przepraszam obu panów oraz słuchaczy za ten lapsus. Konstanty Gebert
  4.09.2023
  17:01
 • Odcinek 14: O współczesnych stosunkach izraelsko-ukraińskich.
  Rozmowa z Mirosławem Skórką, Przewodniczącym Związku Ukraińców w Polsce, o współczesnych stosunkach izraelsko-ukraińskich.
  28.08.2023
  1:02:56

Więcej Społeczeństwo i Kultura podcastów

O Ziemia zbyt obiecana

„Ziemia zbyt obiecana” to pierwszy polskojęzyczny podcast o Izraelu. Opowiada o historii Izraela od przymierza z Abrahamem poprzez deklarację Balfoura, Deklarację niepodległości, Karty OWP i Hamasu, pokazuje społeczeństwo Izraela, od "wielobarwnego tłumu" poprzez tożsamości diasporyczne po współczesne spory o to, kto jest Żydem. Omawia także bieżące wydarzenia w Izraelu. Autorem podcastu jest Konstanty Gebert, jeden z najwybitniejszych żydowskich dziennikarzy, autor wielu książek, wieloletni współpracownik Gazety Wyborczej i miesięcznika Midrasz. Wykładał gościnnie na najważniejszych uniwersytetach w kraju i zagranicą. Podcast „Ziemia zbyt obiecana” powstaje we współpracy z Fundacją ELNET, organizacją pozarządową, której celem jest pogłębianie relacji pomiędzy Europą i Izraelem w oparciu o wspólne potrzeby i demokratyczne wartości.
Strona internetowa podcastu

Słuchaj Ziemia zbyt obiecana, 7 metrów pod ziemią i wielu innych stacji z całego świata za pomocą aplikacji radio.pl

Ziemia zbyt obiecana

Ziemia zbyt obiecana

Pobierz teraz za darmo i słuchaj radia z łatwością.

Google Play StoreApp Store