Muzyka romantyczna

Najpiękniejsze piosenki o miłości na Walentynki

Walentynki to wspaniała okazja, aby rozkochać się na nowo czy to w nowej, czy w starej miłości. A tych romantycznych uczuć nigdy nie jest za wiele… W ten dzień możesz pozwolić sobie na odrobinę kiczu!

Na radio.pl znajdziesz najbardziej romantyczne piosenki, przy których spędzisz niezapomniany walentynkowy czas we dwoje… Nie ma znaczenia, czy zdecydujecie się na kolację przy świecach, czy spędzicie ten wieczór na kanapie: niezapomnij przy tym o dobrej muzyce. Miłosne utwory nie tylko wprowadzą Cię i Twoją drugą połówkę w romantyczny nastrój, ale mogą Cię również zainspirować przy wyborze odpowiedniego walentynkowego prezentu.

Choć niektórzy uważają, że Walentynki, to tylko wymysł handlarzy kwiatów, to nazwa ta wywodzi się od św. Walentego z Terni, który w III wieku błogosławił śluby młodych legionistów pomimo tego, że było to wtedy w Cesarstwie rzymskim surowo zabronione.

W latach 50-tych dotarło do Europy nowoczesne znaczenie tego dnia i zaczęło cieszy się rosnącą popularnością. Skorzystaj z tej okazji i spraw radość komuś wyjątkowemu!